Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорними кольорами. Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.
В Новокривотульській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів у 7 класі відбулася година пам’яті і скорботи «Замордовані голодом 1932-1933 років». Класний керівник Бабій Наталія Михайлівна провела віртуальну подорож трагічною сторінкою історії нашої держави . Акцентувала на тому, що Голодомор 1932 – 1933 років був наслідком не стихійного лиха, а спланованих системних заходів тоталітарного комуністичного режиму, був злочином геноциду. Під час виховної години учні читали вірші та прозу, переглянули презентацію «Голодомор1932-1933 років-геноцид українського народу». Пісні «Голодомор» та «Свіча» спільно із відеороликами дали можливість дітям побачити правду, відчути біль, голод та трагедію тих часів. Наталія Михайлівна зачитала мініатюру Віталія Савчука «Скоринка», у якій автор порушив тему голоду та значення хліба в українській сім’ї. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували померлих під час Голодомору та запалили свічки пам’яті.
Захід, що відбувся, мав на меті сприяти розвитку всіх видів інтелекту (академічному, практичному, креативному, емоційному й соціальному) як головної умови всебічного розвитку особистості, її самореалізації як громадянина України; виховувати почуття стурбованості долею невинних жертв тоталітарного режиму, навчати сприймати чужу біду та біль як свій власний. Класний керівник завершив годину пам’яті такими словами: «Щоб у ваших оселях завжди був достаток. Цінуйте те, що маєте, і пам’ятайте про ті страшні події в історії нашого народу 1932-1933 років. Нехай Голодомор ніколи більше не повториться. Миру нам і злагоди в країні!!!»
Немає коментарів:
Дописати коментар